Menu
Donkey Kong er aktuell på flere fronter – også med spillet «Donkey Kong Bananza», som slippes til Nintendo Switch 2 denne uken. Foto: Ted Shaffrey /AP / NTB

Donkey Kong kan få egen film

TV-spillgorillaen kan få sin egen film etter at han dukket opp i «Super Mario Bros. filmen» i 2023.

Av NTB | 15.07.2025 15:54:02

Kultur og underholdning: NME skriver at Nintendo Studios og Universal Pictures nylig har søkt om opphavsrett for «et navnløst Donkey Kong-prosjekt» som beskrives som en spillefilm.

Donkey Kong er også aktuell i spillet «Donkey Kong Bananza», som slippes til Switch 2 torsdag denne uken.

Nylig fikk gorillaen også et eget område dedikert til seg i Universal Studios temapark i Japan – og han blir på nytt å se på kinolerretet i oppfølgeren til «Super Mario Bros filmen», som kommer i april 2026. I første film ut lånte Seth Rogen stemme til ham.

Nintendo-sjef Shuntaro Furukawa bekreftet i forrige uke at man vil lage film og TV-serier av flere spill, blant annet «The Legend of Zelda», som slippes i 2027.

– Selv om vi ikke kan diskutere våre planer utover «The Legend of Zelda» akkurat nå, jobber vi med diverse andre prosjekter, sa han.

(©NTB)

Flere nyheter: