Menu
Crystal Palace mener de har rett på en plass i europaligaen kommende sesong. Nå ankes en Uefa-avgjørelse til CAS. Foto: Ian Walton / AP / NTB

Crystal Palace anker Uefa-avgjørelse til CAS

Crystal Palace har bedt Idrettens voldgiftsrett (CAS) vurdere om Det europeiske fotballforbundet hadde lov til å kaste klubben ut av europaligaen.

Av NTB | 22.07.2025 17:14:30

Sport: Crystal Palace mistet plassen i europaligaen som følge av at Lyon vant sin ankesak og beholdt sin plass i den franske toppdivisjonen.

Årsaken til den dramatiske Palace-beskjeden er at John Textor inntil nylig var på eiersiden i både Premier League-klubben og Lyon. Uefa har forbud mot at lag med samme eiere deltar i samme turneringer.

Tidligere i sommer prøvde Textor å løse interessekonflikten ved å selge seg ut av Palace, men grepet holdt ikke for Uefa.

I stedet ble Palace flyttet ned til conferenceligaen, som er den tredje og lavest rangerte av europacupene i herrefotballen. Som følge av det overtar Nottingham Forest plassen i europaligaen.

Nå har Palace anket beslutningen. Sky Sports skriver at en avgjørelse er ventet innen 11. august.

(©NTB)