Chappell Roan: – Minst fem år til neste plate
Hun begeistret fansen på Øya – men de må vente lenge på Chappell Roans neste plate.
Kuriosa og kjendiser: Til tross for at hun har gitt ut singlene «The Giver» og «The Subway» i år, har Chappell Roan ikke hastverk med å gi ut sitt andre album. Hun forventer at andrealbumet vil «ta minst fem år» før det materialiserer seg.
Foreløpig eksisterer det ikke engang på prosjektstadiet, fortalte hun nylig til Vogue.
– Det finnes ikke noe album. Det finnes ingen samling av sanger. Det tok meg fem år å skrive det første, og det vil trolig ta minst fem år å skrive det neste. Jeg er ikke den typen låtskriver som kan pumpe ut låter.
Chappell Roan fikk gjennombruddet med singelen «Pink Pony Club» i 2020 og fulgte på med debutalbumet «The Rise and Fall of a Midwest Princess» i 2023. Det ga henne Grammy-pris tidligere i år som beste nye artist.
Selv om fansen venter spent, så ønsker ikke Roan å legge press på seg selv for å gå i innspillingsstudio.
– Jeg tror ikke jeg lager god musikk når jeg tvinger meg selv til å gjøre noe, og medgir at hun legger merke til kommentarer på nett som «Hun er overalt unntatt i det forbannede studioet». Det kommenterer hun slik:
– Selv om jeg var i studioet tolv timer om dagen, hver eneste dag, betyr ikke det at du ville få et album raskere.
«Subway», som hun fremførte i juni i fjor live og fansen tigget henne om å spille inn, skulle vært utgitt i april i år – men ble først utsatt til juni og så juli. Omsider ute gikk den rett til topps på Spotifys globale liste.
(©NTB)