Connect with us

NTB

Brenna deltar på minnemarkering i Oslo domkirke 22. juli

Published

on

Kunnskapsminister Tonje Brenna (Ap) deltar i en minnegudstjeneste for 22. juli i Oslo domkirke.Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Kunnskapsminister Tonje Brenna (Ap) representerer regjeringen under en minnegudstjeneste i Oslo domkirke 22. juli. Også stortingspresident Masud Gharahkhani deltar.

Kriminalitet og rettsvesen: Stortingspresidenten vil tenne lys og kunnskapsminister Brenna taler under den årlige minnemarkeringen, som er åpen for alle, opplyser Den norske kirke.Brenna var generalsekretær i AUF og befant seg på Utøya da terroren rammet. Hun reddet livet ved å gjemme seg i en skrent i en fjellvegg.
Også representanter fra AUF, FRI og Støttegruppen etter 22. juli vil tenne lys under gudstjenesten.
Fungerende Oslo-biskop Anne-May Grasaas vil holde preken i en markering som foregår i samarbeid med AUF og Støttegruppen etter 22. juli.
Gudstjenesten er en del av det offisielle programmet 22. juli og starter klokken 11. Markeringen i Oslo domkirke varer om lag en time. Det blir musikk, lystenning, taler og bønn.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige