Connect with us

NTB

Brannen i Østmarka slukket – etterslukking fortsetter gjennom natten

Published

on

Brannvesenet advarer mot å oppsøke områdene rundt Nøklevann og Ulsrudvann da skogbrannen i området forårsaker store mengder røyk. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Brannvesenet har nå slukket skogbrannen i Østmarka. Videre slukningsarbeid vil fortsette utover natten og trolig inn i morgendagen.

Kriminalitet og rettsvesen: – Brannvesenets innsatsleder sier at brannen nå er definert som slukket. Vi er nå inne i en etterslukningsfase. Dette arbeidet vil pågå utover, skriver Politiet i Oslo på Twitter.Tidligere ble det meldt at brannvesenet hadde hatt god effekt ved bruk av vann. Per klokken 18.32 ble det meldt om kontroll på brannfrontene.
Politiet ba tidligere turgåere om å holde seg unna områdene i nærheten av Nøklevann og Ulsrudvann. Det skal ha vært mye folk i området.
– Brannen produserer store mengder røyk. Folk oppfordres på det sterkeste om å ikke oppsøke området, tvitrer Oslo 110-sentral.
De anslår at brannområdet er rundt 300 til 400 kvadratmeter.

Live
Neste
Spilles
Forrige