Connect with us

NTB

Botnan gir seg etter 20 år: – Stolt

Per Arne Botnan trer av som landslagssjef etter 20 år i Norges Skiskytterforbund. Per Arne Botnan trer av som landslagssjef etter 20 år i Norges Skiskytterforbund.

Published

on

Landslagssjef Per Arne Botnan gir seg. Foto: Lise Åserud / NTB

Per Arne Botnan trer av som landslagssjef etter 20 år i Norges Skiskytterforbund.

Sport: – Vi er enormt takknemlige for innsatsen Botnan har lagt ned gjennom disse årene. Han har vært helt sentral for den sportslige suksessen til norsk skiskyting, sier generalsekretær Emilie Nordskar i en pressemelding.

– Jeg er stolt over de resultatene jeg har bidratt til gjennom flere år og er takknemlig for mange flotte opplevelser med utøvere og kolleger. Men det er en tid for alt, og nå føltes det riktig ut for meg å gi stafettpinnen videre til nye krefter som kan bygge videre på det sterke fundamentet vi har, sier Botnan.

Norges Skiskytterforbund arbeider videre med prosessen om å lande en kandidat i rollen som sportssjef, og det tas sikte på å avklare dette innen relativt kort tid, opplyser forbundet i pressemeldingen.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige