Connect with us

NTB

Børsene ned i New York

Selv om New York-børsene steg da handelen åpnet mandag, endte de likevel med nedgang på grunn av uro for Iran-krigen og stadig stigende oljepriser. Selv om New York-børsene steg da handelen åpnet mandag, endte de likevel med nedgang på grunn av uro for Iran-krigen og stadig stigende oljepriser.

Published

on

Usikkerheten om Iran-krigen preger børsene i New York, her fra børsen på Wall Street mandag. Foto: Seth Wenig / AP / NTB

Selv om New York-børsene steg da handelen åpnet mandag, endte de likevel med nedgang på grunn av uro for Iran-krigen og stadig stigende oljepriser.

Trump: S&P 500-indeksen sank 0,4 prosent og Nasdaq var ned 0,7 prosent, mens Dow Jones hadde en ørliten stigning på 0,1 prosent.

Forsiktighet og tilbakeholdenhet preget handelen hele dagen. S&P-indeksen steg 0,9 prosent da handelen startet på morgenen etter at president Donald Trump igjen snakket om samtaler med Iran, men reverserte seg raskt på grunn av usikkerhet om når Iran-krigen er over.

S&P 500-indeksen har så langt i år falt 7,3 prosent. Dow Jones har falt 5,9 prosent til nå i år, mens Nasdaq har pådratt seg en tosifret nedgang – et fall på 10,5 prosent, siden nyttår.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige