reklame for Haugesund Hudpleieklinikk
Menu
Nirvana, med Krist Novoselic (fra venstre), Dave Grohl og Kurt Cobain, avbildet under prisutdelingen for beste alternative musikkvideo for «In Bloom» på MTV Video Music Awards i California i 1993. Foto: Mark J. Terrill / AP / NTB

Bladde opp en kvart million for Nirvana-albumomslag

Et signert og «svært sjeldent» omslag til Nirvanas gjennombruddsalbum «Nevermind» ble nylig solgt for litt over en kvart million kroner på auksjon i England.

Av NTB | 16.04.2025 23:41:47

Økonomi og næringsliv: At ettertraktede samlerobjekter fra musikkens verden kan være verdt en god slump penger, er ikke noe nytt. Og albumcoveret som gikk under hammeren for 18.600 pund i Wiltshire – rundt 260.000 kroner med dagens kurs – var ifølge BBC «svært sjeldent».

Alle de tre medlemmene av Nirvana – vokalist Kurt Cobain, som ikke lenger er blant oss, trommis Dave Grohl og bassist Krist Novoselic – signerte den aktuelle versjonen av «Nevermind» etter en sagnomsust spillejobb på Bierkeller i Bristol i 1991.

Bare 700 personer så og hørte grunge-bandet fra den amerikanske nordvestkysten den dagen, i tiden før Nirvana ble internasjonale superstjerner.

(©NTB)

Flere nyheter: