Biljakt i Tysvær: Politiet rykket ut etter melding om farlig kjøring
En større politiutrykning ble iverksatt søndag ettermiddag etter melding om en bil i høy hastighet ved Skjoldastraumen i Tysvær. Bilen ble stanset i Grinde.
Av Egil M Solberg | 25.05.2025 14:32:58
Biljakt: Politiet mottok melding om hendelsen rundt klokken 14.30 og bekrefter at det dreide seg om en større utrykning fra Haugesund i retning Nedstrand og Skjoldastraumen.
– Vi har fått melding om en bil som kjører i svært høy hastighet. Bilen skal være en sort BMW. Av hensyn til etterforskningen og involverte kan vi ikke si mer på nåværende tidspunkt, opplyser operasjonsleder Victor Fenne-Jensen ved Sør-Vest politidistrikt.
Politiet fulgte bilen og iverksatte tiltak for å sikre trafikk og omgivelsene. Det er foreløpig uklart hvordan hendelsen endte.
Politiet fikk ved 14.35-tiden kontroll på fører og bil i området Grinde. Bilen stoppet på signal.