Connect with us

NTB

Biden fordømmer jødehat på minnedag for holocaust

Published

on

President Joe Bidens tale tirsdag ble holdt på Capitol i den amerikanske hovedstaden Washington. Foto: Evan Vucci / AP / NTB

USAs president Joe Biden advarte mot økende antisemittisme da han tirsdag talte på en amerikansk minnedag for folkemordet på jødene under andre verdenskrig.

Politikk: – Å aldri glemme betyr at vi må fortsette å formidle historien, vi må fortsette å lære bort sannheten, sa Biden i en tale i Washington.Han omtalte også det Hamas-ledede angrepet på Israel 7. oktober i fjor. Allerede er det dem som er i ferd med å glemme terroren denne dagen, ifølge Biden.
Presidenten talte på en årlig minnedag etablert av den amerikanske Kongressen. Dagen markeres til minne om Nazi-Tysklands massedrap på jøder under andre verdenskrig.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige