Menu
ARKIVBILDE: E. Solberg / Radio Haugaland

Beruset sjåfør slo til politiet – én i arresten etter uro

En mann i 50-årene blir anmeldt etter å ha kjørt bil i påvirket tilstand og slått en politibetjent onsdag kveld.

Av Egil M Solberg | 29.05.2025 01:49:16

Promille: Politiet fikk onsdag kveld melding klokken 22.33 om en mulig beruset sjåfør i nærheten av Mjåsund i Tysvær. Patrulje fikk raskt kontroll på bilen og føreren.

– Mannen ble tatt med til legevakten for blodprøve og blir anmeldt for kjøring i påvirket tilstand, opplyser operasjonsleder John Laurits Ask.

I tillegg slo han til en politibetjent og blir også anmeldt for vold mot offentlig tjenesteperson. Betjenten kom fra hendelsen uten fysiske skader.

Passasjerene i bilen ble bortvist fra stedet. En mann i 30-årene nektet å etterkomme politiets pålegg og ble dermed også innbrakt. Han tilbringer natten i arresten i Haugesund og blir anmeldt for forholdet.

Flere nyheter: