Connect with us

NTB

Behandlingen av gjeldstakavtalen går framover

Published

on

Republikanernes leder i Representantenes hus, Kevin McCarthy, må kjempe for å få partifeller med på avtalen hans med presidenten om USAs gjeldstak. Foto: J. Scott Applewhite / AP / NTB

En prosedyreavstemning om behandlingen av avtalen om å heve gjeldstaket i USA er unnagjort i Representantenes hus. Et viktig hinder er dermed passert.

Økonomi og næringsliv: Det var tegn til drama under avstemningen, da Demokratene i første del av avstemningen holdt igjen sine stemmer.Da det kom til stykket, stemte likevel nok demokrater for til at prosedyreforslaget ble godkjent. Ifølge New York Times’ korrespondent Catie Edmonson ville Demokratene demonstrere for Republikanerne at de ikke kunne få forslaget godkjent uten dem.
Republikanerne har flertall i forsamlingen, men flere hoppet av og stemte mot. Men med støtte fra flere demokrater, endte avstemningen 241 mot 187.
Nå begynner en debatt om kompromissforslaget som er forhandlet fram.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige