Beboer ved barnevernsinstitusjon siktet for å ha drept kvinnelig ansatt på Kampen i Oslo
Politiet anser ikke lenger dødsfallet på Kampen som mistenkelig. De har siktet en 18 år gammel mann for drap på en kvinnelig ansatt.
Kriminalitet og rettsvesen: Det bekrefter politiinspektør Grete Lien Metlid på en pressekonferanse søndag morgen.
Den 18 år gamle mannen var en beboer ved institusjonen. Han var ikke på adressen da politiet kom dit, men ble senere pågrepet i Oslo sentrum, sier Metlid.
– Han er nå siktet for drap, fortalte politiinspektøren.
Hun forklarer at politiet ikke har hatt veldig mye kontakt med mannen tidligere, men at de har kjennskap til ham fra før.
Den drepte kvinnen var hardt skadet da politiet kom til åstedet, og livet hennes sto ikke til å redde. Metlid sier at de ble kontaktet av en av naboene til institusjonen.
Til VG forteller Metlid at de undersøker flere mulige hypoteser, men at de nå tror det kun var den siktede mannen og den drepte kvinnen som var involvert i hendelsen.
– Per nå ser det ikke ut som det er noen andre involvert, men nå skal siktede få lov å forklare seg.
Politiet ble varslet av AMK-sentralen klokken 1.13 i natt, og rykket da ut til adressen på Kampen. Siden da har det vært politi på plass og kriminalteknikere har etterforsket på adressen. Ifølge politiinspektøren kommer etterforskningsarbeidet til å fortsette på adressen utover dagen.
Petter Mandt er oppnevnt som mannens forsvarer. Ifølge politiinspektør Metlid har ikke mannen tatt stilling til spørsmålet om straffskyld ennå.