Barcelona-presidenten avslører: – Luis Díaz ønsket hele tiden å komme hit
Barcelonas president Joan Laporta forteller åpenhjertig om sommerens overgangsaktivitet i et lengre intervju med spanske Mundo Deportivo.
Sport: Laporta bryter nå tausheten om en rekke spillere som har vært ryktet inn til den katalanske klubben denne sommeren. Liverpool-spiller Luis Díaz, Marcus Rashford og Nico Williams er alle tema.
– Det stemmer at jeg er fan av Luis Díaz. Han er en svært komplett spiller, men situasjonen hans var komplisert, fordi Liverpool ikke ville selge han. Jeg verdsetter at han hele tiden ønsket å komme hit, men det lot seg ikke gjøre, sier han til Mundo Deportivo.
Denne sommeren har det ligget i kortene at en ny venstreving skulle komme inn dørene på Camp Nou. Ryktestormen har hatt forskjellige vindretninger opptil flere ganger – og valget endte til slutt på Manchester United-utstøtte Rashford.
– Det fantes flere alternativer, og jeg er veldig fornøyd med at vi fikk inn det alternativet jeg personlig likte best. I Aston Villa fikk han vise hvor god han faktisk er: at han er Englands beste spiller, sier Laporta.
– Vi er veldig glade for å få inn en spiller med så høy kvalitet i perfekt alder og med enorm motivasjon. Jeg har selv sett hvor begeistret han er for å komme til Barcelona, fortsetter presidenten.
Ryktene har også svirret over to sommere rundt signeringen av spanske Nico Williams fra Athletic Bilbao. Laporta forklarer at sportsdirektøren og tidligere Barcelona-spiller Deco ble kontaktet av Williams’ agent under samtalene med Díaz og Rashford.
– Jeg foretrakk i utgangspunktet de to andre alternativene, men i slike saker lytter jeg alltid til sportsdirektøren. Vi forhandlet, men det ble fort klart at det var stor forskjell mellom det vi først ble forespeilet og det som faktisk ble krevd – både når det gjaldt betalingsbetingelser, agenthonorar og andre variabler, avslutter Laporta.
(©NTB)