Connect with us

NTB

Barca TV legges ned etter 24 år – rundt 130 ansatte mister jobben

Published

on

Barcelona-president Joan Laporta (t.v.) legger ned Barca TV. Foto: Pablo Garcia / AP Photo / NTB.

Barcelona fornyer ikke sin kontrakt med TV-leverandøren Telefonica og legger dermed ned sin 24 år gamle kanal Barca TV.

Sport: Rapporter i spanske medier forteller at nedleggelsen er en del av klubbens tiltak for å spare penger, gitt den urolige økonomiske situasjonen. En kilde nær kanalen sier til AFP at rundt 130 personer vil miste jobben.– Barcelona har fortalt leverandøren TBSC Telefonica, selskapet som administrerer klubbens TV-kanal, Barca TV, at de ikke vil fornye kontrakten for tjenestene deres, som slutter 30. juni 2023, sier klubben i en pressemelding.
Kanalen startet i juli 1999 under president Josep Luis Nuñez’ regjeringstid.
Klubben kan komme til å bruke produksjonsselskapet «Barca Studios» til å lage online strømmeinnhold som en erstatning for TV-kanalen.
Barcelona solgte nesten halvparten av sine eierandeler i Barca Studios til Orpheus Media og Socios.com for rundt 200 millioner euro, som de brukte til å signere spillere sist sommer.
Klubben må likevel fortsatt redusere utgiftene betraktelig for å oppfylle La Ligas økonomiske fair play-regler denne sommeren, for å kunne fortsette å signere spillere – inkludert den potensielle returen til superstjernen Lionel Messi.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige