Menu
Borussia Dortmunds Ramy Bensebaini dekker seg med et håndkle. Foto: Carolyn Kaster / AP / NTB

Badstue-forhold i klubb-VM – Ryerson fikk uventet beskjed av sjefen

Borussia Dortmunds reserver var ikke å se under første omgang av kampen mot Mamelodi Sundowns i klubb-VM lørdag. De satt i garderoben.

Av NTB | 22.06.2025 09:24:01

Vær: Julian Ryerson var blant spillerne som av trener Niko Kovac fikk beskjed om å holde seg innendørs. Årsaken til det høyst uvanlige grepet var frykt for den intense solen i Cincinnati.

Mens lagkameratene slet seg gjennom de første 45 minuttene av lørdagens kamp, fulgte dermed den norske landslagsprofilen og de andre innbytterne oppgjøret på en liten TV-skjerm i garderoben.

Dortmund la under kampen ut et bilde som bekreftet nettopp det.

– Dette har aldri blitt sett før, men i denne varmen gir det ingen mening i det hele tatt, skrev klubben om beslutningen om å la spillerne slippe å være ute.

– Jeg svetter som om jeg nettopp har kommet ut av en badstue, sa han ifølge AFP.

– Det var tøft for begge lag, men motstanderen vår er vant til det. Vi klarte definitivt ikke å levere vår beste prestasjon. Det var ikke mulig, fortsatte han.

Solen i Cincinnati, Ohio, var så intens at Dortmund lot lagets innbyttere holde seg i garderoben i første omgang, da tyskerne slo sørafrikanske Mamelodi Sundowns 4-3.

Ifølge AFP er ikke Dortmund det eneste laget i klubb-VM som har klaget over forholdene i USA. Spesielt ettermiddagskampene har blitt spilt i høye temperaturer.

Ryerson kom inn og spilte de siste minuttene i 4-3-seieren.

Dortmund-trener Niko Kovac klaget på forholdene under kampen som startet klokken 12 lokal tid. På det tidspunktet var det målt 32 varmegrader.

I andre omgang kom Ryerson og de øvrige innbytterne ut på sidelinjen, der de ble skjermet for den stekende solen under parasoller.

(©NTB)