Azpilicueta forlater Atlético Madrid: – Skal starte på et nytt kapittel
Forsvarsspillerne César Azpilicueta og Reinildo Mandava forlater den spanske storklubben Atlético Madrid.
Sport: Det opplyser Atlético på sitt nettsted. Azpilicueta gir seg etter to sesonger i rødt og hvitt, mens Reinildo fikk fire sesonger i den spanske hovedstadsklubben.
Kontraktene deres gikk ut mandag.
Klubben skriver i kunngjøringen at Azpilicueta skal starte på et nytt profesjonelt kapittel.
– Det har vært en glede, og jeg er stolt over å ha vært en del av Atlético-familien. Jeg har vært heldig som har fått dele hverdagen med en utrolig gruppe mennesker, både på og utenfor banen, forteller Azpilicueta.
Veteranen spilte 54 kamper for de rød- og hvitstripete etter avskjeden med Chelsea i 2023 – klubben han er mest kjent fra etter elleve år i blått.
I Chelsea kronet han et tiår med blant annet to ligagull, en FA Cup-triumf og et Champions League-trofé som klubbkaptein i 2021.
Han har spilt 44 kamper for det spanske landslaget, men var ikke en del av troppen som tok EM-gull i fjor sommer.
(©NTB)