Menu
Apple-sjef Tim Cook er fornøyd med resultatene fra det som er det siste kvartalet i selskapets regnskapsår. Foto: Richard Shotwell / Invision / AP / NTB

Apple omsatte for 102,5 milliarder dollar – aksjen stiger

Teknologi-giganten Apple omsatte for 102,5 milliarder dollar i sitt fjerde kvartal. Aksjen falt like etter nyheten, men er nå godt i pluss.

Av NTB | 30.10.2025 22:22:57

Økonomi og næringsliv: Analytikerne ventet en omsetning på 102,19 milliarder dollar.

Apple-sjef Tim Cook sier i en børsmelding at han er stolt over resultatet.

– Apple er veldig fornøyde med å kunne melde om en september-kvartalsrekord på 102,5 milliarder, inkludert omsetningsrekord for september-kvartalet for iPhone og en historisk omsetningsrekord for tjenester, sier han.

Resultatet ble først møtt med aksjenedgang i etterhandelen på børsen, men etter hvert har utviklingen snudd. Selskapet var ved 22-tiden torsdag kveld opp 1,4 prosent.

Apple har avvikende regnskapsår, noe som er forklaringen på at selskapet legger fram sin siste kvartalsrapport i oktober.

Driftsresultatet ble på 27,5 milliarder dollar.

Cook sier han venter at salget av iPhone vil bli godt i det nåværende kvartalet, som avsluttes i desember. Han forventer en vekst på 10–12 prosent i salget målt mot fjorårets desember-kvartal.

(©NTB)

Flere nyheter: