Connect with us

NTB

Alvorlig ATV-ulykke i Time i Rogaland – to gutter er skadet

Published

on

Politiet jobber på stedet etter at to gutter ble skadet i en ATV-ulykke i Time kommune. Foto: Carina Johansen / NTB

To gutter er alvorlig skadet i en ATV-ulykke i Time kommune. Begge guttene er brakt til sykehus, og ulykken etterforskes.

Kriminalitet og rettsvesen: De pårørende er varslet om ulykken, som skjedde i Vestlyvegen på Lye i Time kommune på Jæren.

– Flere ungdommer er på stedet, det er mulig at noen av disse også var vitner til hendelsen. Politiet varsler nå kriseteamet i kommunen for ivaretakelse av disse og andre som har behov, skriver operasjonsleder Victor Fenne-Jensen i Sørvest politidistrikt i politiloggen.

Begge guttene er fraktet til sykehuset i Stavanger med alvorlige skader.

Ulykkesgruppen til Statens vegvesen er også varslet, og disse skal gjøre sine undersøkelser på stedet, sammen med kriminalteknisk avdeling.

Annonse

Veien forbi ulykkesstedet var stengt i flere timer på grunn av åstedsarbeidet.

Rundt klokken 2.00 kunne politiet meddele at de var ferdige på stedet, og rundt en halvtime senere var veien åpnet igjen.

De to guttene betegnes fortsatt som alvorlig skadet.

Live
Neste
Spilles
Forrige