Connect with us

NTB

Sjuåring døde i drukningsulykke i Mandal: – En forferdelig tragedie

Published

on

Nødetatene er på stedet utenfor Mandalshallen lørdag ettermiddag. Foto: Tor Erik Schrøder / NTB

Ei sju år gammel jente mistet lørdag livet i drukningsulykke i et svømmebasseng i Mandal. Politiet har avhørt vitner i saken.

Ulykker og naturkatastrofer: Politiet opplyste om hendelsen ved 16.40-tiden.– Flere personer, både badevakt og gjester i svømmehallen, dykket ned og hentet henne opp. Førstehjelp ble startet med en gang, sier operasjonsleder i Agder politidistrikt Øyvind Hægeland til Lindesnes Avis.
Sjuåringen ble fløyet til sykehuset i Kristiansand, men livet sto ikke til å redde. De pårørende er varslet.
Operasjonslederen forteller at politiet har gjort vitneavhør, samt innhentet bilder og overvåkingsvideo. Politiet og kommunen var i Mandalshallen lørdag kveld for å gjøre nødvendig arbeid.
– Det er et godt kriseteam i kommunen, og alle vil bli tatt vare på, sier kultur- og idrettssjef Vidar Torsøe, som sier hallen vil holde stengt søndag.
Kommunen satte lørdag ettermiddag krisestab, og kriseledelsen møttes lørdag kveld.
– Det er kjempetragisk, og en forferdelig tragedie for de som er berørt, sier varaordfører i Lindesnes kommune, Jan Øyvind Åvik (Ap), til VG.

Live
Neste
Spilles
Forrige