Connect with us

NTB

Frivillige og Nav skal samarbeide for å ivareta sårbare grupper

Published

on

Frelsesarmeen er en av mange organisasjoner som både hjelper andre og skaper et sted hvor man kan gjøre noe meningsfylt, her fra slumstasjonen i Oslo. Nå skal Nav og frivillige styrke begge parters arbeid for inkludering på arbeidsmarkedet, samt bedre levekårene for vanskeligstilte. Foto: Stian Lysberg Solum / NTB

Høyere levekostnader gjør at flere trenger hjelp til å få endene til å møtes. Derfor skal Nav og Frivillighet Norge samarbeide for å hjelpe sårbare grupper.

Arbeidsliv: Torsdag signerte Nav-direktør Hans Christian Holte og generalsekretær Stian Slotterøy Johnsen i Frivillighet Norge en intensjonsavtale.Den skal blant annet bidra til at Nav-kontorene i kommunene øker kontakten med frivillig sektor, skriver Nav i en pressemelding.
– Som samfunn står vi i en utfordrende tid. Det er viktig at vi står sammen og klarer å bruke hverandres kompetanse for å hjelpe dem som trenger det på best mulig måte, sier Holte.
Nav og frivillige skal styrke begge parters arbeid for inkludering på arbeidsmarkedet, samt bedre levekårene for vanskeligstilte.
– Frivilligheten har mange tilbud og aktiviteter for dem som sliter, og det å delta i frivilligheten kan være en vei ut av utenforskap, sier Johnsen.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige