Connect with us

NTB

SV-nestleder Fylkesnes: – En fantastisk utvikling for oss

Published

on

Nestleder Torgeir Knag Fylkesnes er fornøyd med at SV ser ut til å gå fram i kommune- og fylkestingsvalget. Foto: Hanna Johre / NTB

SV ligger an til å gjøre det godt i kommune- og fylkestingsvalget. Nestleder Torgeir Knag Fylkesnes sier at stemningen i partiet er god.

Politikk: – Vi ligger an til å gjøre vårt beste valg på 20 år, så dette er en fantastisk utvikling for oss, sier Fylkesnes til TV 2. På kanalens prognose ligger partiet an til å få 6,8 prosents oppslutning på landsbasis.
– Det at vi gjør tydelig framskritt fra forrige valg ser vi på som en stor styrke, sier nestlederen.
Han fremhever at det fremdeles er jevnt i storbyene, og sier at det vil være veldig skuffende hvis dagens rødgrønne flertall ryker i Oslo.

Live
Neste
Spilles
Forrige