Connect with us

NTB

Iver Fossum fortsetter karrieren i Midtjylland

Published

on

Iver Fossum på landslagssamling i 2021. Foto: Geir Olsen / NTB

Iver Fossum (26) fortsetter karrieren i dansk superliga. Den norske midtbanespilleren har skrevet en treårskontrakt med FC Midtjylland.

Sport: Det opplyser klubben på sitt nettsted. Fossums kontrakt med AaB gikk ut 30. juni, og han kunne dermed fritt velge ny klubb.– Midtjylland er en fantastisk klubb med store ambisjoner. Jeg kommer hit for å vinne titler og spille i Europa. Og ut fra samtalene jeg har hatt med ledelsen og Thomasberg (Thomas, trener), samsvarer våre mål, sier Fossum.
Fossum spilte for Strømsgodset før han gikk til tyske Hannover i 2016. Tre år senere gikk turen videre til AaB, der han var en sentral spiller.
AaB rykket ned sist sesong, mens Midtjylland endte på 7.-plass i den danske toppserien. Fossums nye lag serieåpner hjemme mot Hvidovre 21. juli.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige