Connect with us

NTB

Borge tapte første kamp i Los Angeles

Published

on

Celine Borge ligger på delt 13. plass etter lørdagens tredje runde i LPGA-turneringen i New Jersey. Hun noterte seg for en bogey og seks birdies. Foto: Marcio Jose Sanchez / AP / NTB

Golfproffen Celine Borge tapte for japanske Ayaka Furue i den første kampen i matchplay-turneringen i Los Angeles.

Sport: Tønsberg-jenta fikk en god start på kampen da hun ledet med tre poeng etter sju spilte hull. Men det holdt ikke inn, og hun tapte til slutt mot 6.-seedede Furue på USAs vestkyst. Borge er rangert som nummer 59 i turneringen.Det venter to kamper til før et eventuelt sluttspill. De med flest poeng etter tre kamper avanserer dit.
De resterende kampene i de innledende rundene spilles torsdag og fredag. Det er ikke klart hvem som blir Borges motstander torsdag.
Borge har 14.-plass fra LPGA-debuten i mars som bestenotering så langt. 24-åringen er første norske spiller på LPGA-touren siden Suzann Pettersen la opp i 2019.
(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige