Connect with us

NTB

Ny varmerekord på Sørlandet – og pluss i nord

Senhøsten bød på uvanlige varme på Sørlandet. Fredag – som var 30. oktober – ble det målt hele 18,1 grader på det varmeste. Senhøsten bød på uvanlige varme på Sørlandet. Fredag – som var 30. oktober – ble det målt hele 18,1 grader på det varmeste.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Illustrasjonsbilde av en solskinnsdag i Arendal. Foto: Elisabeth Grosvold Altenborg / NTB

Senhøsten bød på uvanlige varme på Sørlandet. Fredag – som var 30. oktober – ble det målt hele 18,1 grader på det varmeste.

Innenriks: Langs Skagerakkysten ble det satt flere nye temperaturrekorder så sent på året, ifølge Yr.

De varmeste stedene var i Landvik i Grimstad kommune (18,1 grader), Kjevik i Kristiansand (17,5 grader) og Arendal (17,1 grader). Og fortsatt er det flere fine høstdager i vente, varsler meteorologene.

Lengst i nord er det også mildt for årstiden.

Hittil har det vært plussgrader hele høsten ved målestasjonen Vardø radio, ifølge Yr – og det er sjelden kost:

Annonse

– Siden målingene startet i 1851 har dette bare skjedd én gang før, i 1962. Da kom den første frosten 2. november. Hovedårsaken er det varme Barentshavet, som er 2-3 grader varmere enn normalt og har holdt frosten unna.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige