NTB
Australsk soppdrap blir TV-serie
I 2023 drepte en australsk kvinne tre personer ved å forgifte dem med sopp. Nå blir saken en TV-serie. I 2023 drepte en australsk kvinne tre personer ved å forgifte dem med sopp. Nå blir saken en TV-serie.
I 2023 drepte en australsk kvinne tre personer ved å forgifte dem med sopp. Nå blir saken en TV-serie.
Utenriks: Det skriver The Hollywood Reporter. Erin Patterson ble i september 2025 dømt til livstid i fengsel i saken, men mener selv at dødsfallene skyldes et uhell.
Hun ble kjent skyldig i trippeldrap etter å ha servert et giftig måltid til foreldrene, tanten og onkelen til sin fraseparerte ektemann.
Retten mener Patterson lurte inn grønn fluesopp i en lunsj der biff Wellington sto på menyen.
Onkelen overlevde, og Patterson er også dømt for å ha forsøkt å drepe ham.
Kvinnen var på det tidspunktet fortsatt gift med det som nå er hennes eksmann, men paret var i ferd med å skilles. Eksmannen møtte ikke selv opp i lunsjen, men var invitert.
Paramount+ skal produsere serien som per nå har arbeidstittelen «Mushroom Murders».
(©NTB)
