NTB
Trump gjør narr av navnet Mohammed
USAs president Donald Trump har i en tale på et valgmøte i delstaten Georgia gjort narr av populariteten til navnet Mohammed. USAs president Donald Trump har i en tale på et valgmøte i delstaten Georgia gjort narr av populariteten til navnet Mohammed.
USAs president Donald Trump har i en tale på et valgmøte i delstaten Georgia gjort narr av populariteten til navnet Mohammed.
USAs: – Hvis dere er i tvil om navnet til noen fra Midtøsten, bare si «Mohammed», sa Trump til folkemengden på valgmøtet i Dalton i Georgia fredag.
– Dere har rundt 65 prosent sjanse. «Hei, Mohammed». Jeg har gjort det i mange år. Jeg har aldri tatt feil, sa Trump.
Mohammed er et av de vanligste mannlige navnene blant muslimer, som ofte kaller opp sønnene etter profeten Muhammed, islams grunnlegger.
Trump uttalte seg i forbindelse med en tale som handlet om Iran.
– Iran er det eneste landet i verden der ingen ønsker å bli president, sa Trump, før han lot som om han spurte flere kalt Mohammed om de ønsker jobben.
Masoud Pezeshkian har vært Irans president siden 2024.
(©NTB)
