Connect with us

NTB

Guardiola ser City bli utklasset av PSG – ligger under 0-3 ved pause

Manchester City spiller onsdag sin første hjemmekamp siden den knusende dommen i saken om økonomisk juks. Med Pep Guardiola på tribunen ligger laget under 0-3 for Paris Saint-Germain ved pause. Manchester City spiller onsdag sin første hjemmekamp siden den knusende dommen i saken om økonomisk juks. Med Pep Guardiola på tribunen ligger laget under 0-3 for Paris Saint-Germain ved pause.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Ousmane Dembélé scorer for Paris Saint-Germain mot Manchester City. Foto: Dave Thompson, AP / NTB

Manchester City spiller onsdag sin første hjemmekamp siden den knusende dommen i saken om økonomisk juks. Med Pep Guardiola på tribunen ligger laget under 0-3 for Paris Saint-Germain ved pause.

Sport: Klubbens tidligere suksesstrener er på plass for første gang siden han i sommer sluttet i jobben, og han har ikke fått mye å glede seg over.

City innledet kampen mot de to siste års Champions League-vinner positivt, og publikum håpet kanskje på noe lignende som helgens 3-0-seier borte mot Liverpool. I stedet skulle laget bli utspilt ved flere anledninger.

I det 13. minutt kontret PSG fra dypt på egen halvdel og skar seg gjennom Citys forsvarsrekker med løp og presise pasninger. Ballen gikk fra spiller til spiller i høyt tempo og havnet hos Desiré Doué, som skar innover på banen og skjøt fra 20 meter mellom beina på Abdukodir Khusanov og i mål i nærmeste hjørne.

To minutter senere doblet Ousmane Démbélé ledelsen. Han slo et overlegg til Doué og satte fart så han kunne møte lagkameratens innlegg bak City-forsvaret og nikke i mål.

Annonse

I det 31. minutt nikket Achraf Hakimi i stolpen bak en sjanseløs Gianluigi Donnarumma på innlegg fra Doué, og City pustet ut et øyeblikk. Det gikk ikke mange sekunder før Warren Zaïre-Emery hælflikket et flatt innlegg til Vitinha, som skrudde inn det tredje PSG-målet.

Erling Braut Haaland og lagkameratene virket sjokkskadd og tok samling ute på banen. Den norske stjernespissen hadde en stor sjanse på 0-2 etter å ha brutt en pasning i PSGs bakerste ledd, men Pacho greide å blokkere skuddet.

Den franske storklubben har ypperlig statistikk mot engelske lag de siste årene og har satt Premier Leagues ypperste lag på plass gang på gang. I mai ble Arsenal slått på straffespark i CL-finalen.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige