Connect with us

NTB

Frp, Sp og KrF med stortingsforslag om kutt i drivstoffavgiftene

Fremskrittspartiet, Senterpartiet og Kristelig Folkeparti går sammen om å fremme et felles forslag i Stortinget om å gjeninnføre kuttene i drivstoffavgiftene ut året. Fremskrittspartiet, Senterpartiet og Kristelig Folkeparti går sammen om å fremme et felles forslag i Stortinget om å gjeninnføre kuttene i drivstoffavgiftene ut året.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Diesel til over 30 kroner literen. Foto: Terje Bendiksby / NTB

Fremskrittspartiet, Senterpartiet og Kristelig Folkeparti går sammen om å fremme et felles forslag i Stortinget om å gjeninnføre kuttene i drivstoffavgiftene ut året.

Innenriks: Når Stortinget stemmer over forslaget tirsdag, må Høyre aktivt stemme for eller imot, skriver Frp i en pressemelding.

– Den siste uken har vi sett pumpepriser på over 31 kroner literen. Dette kan ikke vi sitte stille og se på, sier Frp-leder Sylvi Listhaug.

Forslaget fremmes under trontaledebatten i Stortinget.

– For folk som bor utenfor ring 3 er en dieselpris på over 31 kroner veldig dramatisk. Folk er avhengige av bilen. Dette får også dramatiske konsekvenser for mange ulike bedrifter over hele landet. For dem er en dieselpris over 30 kroner langt i fra hverdag, det er krise, sier Sp-leder Trygve Slagsvold Vedum.

Annonse

– Drivstoffprisene som familier og næringsliv nå opplever, er uholdbare. For mange familier i distriktene er bilen helt nødvendig i hverdagen – til jobb, levering i barnehagen og fritidsaktiviteter. Vi er opptatt av å gjøre baby, bolig og bil mulig for flere – derfor er lavere drivstoffavgifter en klar prioritering for oss, sier KrF-leder Dag-Inge Ulstein i pressemeldingen.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige