NTB
Dårlig skadenytt for Barcelona i Brasil-seier – smell for Raphinha
Brasil snudde kampen og slo et hardt kjempende Australia 4-2 i en privatlandskamp i fotball tirsdag. Brasil-kaptein Raphinha måtte ut med skade. Brasil snudde kampen og slo et hardt kjempende Australia 4-2 i en privatlandskamp i fotball tirsdag. Brasil-kaptein Raphinha måtte ut med skade.
Brasil snudde kampen og slo et hardt kjempende Australia 4-2 i en privatlandskamp i fotball tirsdag. Brasil-kaptein Raphinha måtte ut med skade.
Sport: Barcelona-stjernen kom aldri på banen etter pause, og ifølge flere medier bekrefter Det brasilianske fotballforbundet at han skal ha fått en kjenning i lårmuskulaturen.
Raphinha har startet sesongen fenomenalt i en uvant midtstpiss-rolle på klubblaget. Alvorlighetsgraden i tirsdagens skade er ukjent.
Brasil scoret to mål sent i andre omgang i tirsdagens kamp i Brisbane og sikret seieren mot et «Socceroos»-lag som gikk ned med flagget til topps.
Brasil tok ledelsen i kampens tredje minutt da backen Vanderson fant rom på hjørnet av 16-meteren og hamret et volleyskudd i nettet. I det 28. minutt slo Australia tilbake da et hjørnespark fra Connor Metcalfe endret retning i en brasiliansk forsvarer. Alessandro Circati satte inn utlikningen.
Metcalfe sendte så Australia opp i ledelsen med 2-1 fem minutter senere, men Brasil hadde en snuoperasjon på lager. På overtid i første omgang utlignet Brasils kaptein Raphinha på straffespark.
Etter pause sikret Bruno Guimarães og Vinicius Junior 4-2-seier for Brasil. Det siste målet kom på straffespark.
(©NTB)
