NTB
Norsar bekrefter falsk registrering av jordskjelv nord for Tromsø
En måling av et jordskjelv med styrke 4 nord for Tromsø onsdag viste seg å være en feilregistrering. En måling av et jordskjelv med styrke 4 nord for Tromsø onsdag viste seg å være en feilregistrering.
En måling av et jordskjelv med styrke 4 nord for Tromsø onsdag viste seg å være en feilregistrering.
Innenriks: Det var det europeiske seismologiske senteret (EMSC) som meldte om skjelvet, som skulle ha skjedd klokken 17.01 omtrent 68 kilometer nord for Tromsø.
– Det har ikke vært et jordskjelv. Våre algoritmer registrerer ulike faser fra jordskjelv. Noen ganger får vi en registrering og undersøker denne. I dette tilfellet var det ikke noe jordskjelv. Vi skal se nærmere på dette i morgen, hva som fikk dette til å skje, sier seismolog Joanna Holmgren i Norsar til NTB.
Et skjelv på styrke 4 merkes vanligvis av mange innendørs, ifølge Norsar.
(©NTB)

