Connect with us

NTB

Glimt-keeperen mister seriekamp: – Tar dag for dag

Bodø/Glimts sisteskanse Nikita Haikin er ikke spilleklar til mandagens kamp mot Sandefjord. Bodø/Glimts sisteskanse Nikita Haikin er ikke spilleklar til mandagens kamp mot Sandefjord.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Nikita Haikin er ute mot Sandefjord. Foto: Mats Torbergsen / NTB

Bodø/Glimts sisteskanse Nikita Haikin er ikke spilleklar til mandagens kamp mot Sandefjord.

Sport: Haikin skadet seg før pause i kampen mot Bayern München sist uke. Målvakten så ut til å få trøbbel med låret.

Han er heller ikke med mandag.

– Vi tar dag for dag. Det er ikke noe langvarig, men han er hvert fall ikke klar i dag. Vi må ha friske spillere på banen, sa Glimt-trener Kjetil Knutsen til TV 2.

Julian Faye Lund vokter målet i Haikins fravær. Faye Lund ble byttet inn i pausen mot Bayern, og han slapp inn alle de fem målene i 0-5-tapet.

Annonse

For Sandefjord mangler Tobias Børkeeiet mandag. Han har vært et friskt pust siden ankomsten i august. Midtbanespilleren kom fra østerrikske Rapid Wien.

– Han har en liten kjenning, så vi risikerer ingenting der. Vi vil ha ham tilgjengelig så mye som mulig i høst, sa Sandefjord-trener Andreas Tegström.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige