Connect with us

NTB

Norsk travkusk tok seier nummer 5000: – En milepæl for meg

Travkusken Vidar Hop (67) passerte målstreken først for 5000. gang på Bjerke søndag. Han er den fjerde norske kusken til å nå det antallet. Travkusken Vidar Hop (67) passerte målstreken først for 5000. gang på Bjerke søndag. Han er den fjerde norske kusken til å nå det antallet.

Publisert

den

Støtt Radio Haugaland
Handout. Bildet inngår i NTBs tilbud til abonnenter på nyhetsfoto. Bildet skal kun benyttes i forbindelse med angitt sak. Vidar Hop tok seier nr. 5000 da han vant Per Ulvens minneløp med Fighter Kronos. Vidar Hop tok seier nummer 5000 på Bjerke søndag. Han er den fjerde norske kusken som passerer dette tallet. Foto: Eirik Stenhaug / Handout / NTB

Travkusken Vidar Hop (67) passerte målstreken først for 5000. gang på Bjerke søndag. Han er den fjerde norske kusken til å nå det antallet.

Sport: Hesten som bidro til det uhyre sjeldne jubileet var Fighter Kronos, trent av uhyre meritterte Frode Hamre. Anledningen var Per Ulvens minneløp, som avsluttet derbydagen søndag.

– En milepæl for meg. Og utrolig stort å kunne gjøre det på en dag der jeg også vant et klassisk løp, sier Vidar Hop i en kommentar.

Tidligere på dagen styrte han hesten Pelé BR inn til seier i varmblodskriteriet til ellevill jubel fra eier Espen Edvardsen. Kriteriet er årets største løp for 3-åringer.

Hop er den fjerde norske kusken som passerer 5000 seirer. Eirik Høitomt har vunnet 6252 løp, legenden Gunnar Eggen stoppet på 5546 og Asbjørn Mehla er treer på statistikken med 5158.

Annonse

Vidar Hop, som er blant Norges fremste kuske-nestorer, vant sitt første løp på Nesttun i Bergen i 1977.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige