NTB
Henriette Jæger finaleklar på 400 meter i Ultimate Championship
Henriette Jæger tok seg kontrollert videre fra semifinalen på 400 meter i Ultimate Championship i Budapest. Henriette Jæger tok seg kontrollert videre fra semifinalen på 400 meter i Ultimate Championship i Budapest.
Henriette Jæger tok seg kontrollert videre fra semifinalen på 400 meter i Ultimate Championship i Budapest.
Sport: Den norske 23-åringen fikk opp tiden 49,64 og vant sitt heat. Det sørget for at hun blir å se i lørdagens finale i Ungarn.
For en snau måned siden ble Jæger suveren europamester i Birmingham. Med tiden 49,04 senket hun sin egen norske rekord og vant med ett sekunds margin.
I juni løp Aremark-utøveren inn til Diamond League-triumf i både Roma og under Bislett Games i Oslo.
Jæger har kun dominikaneren Marileidy Paulino foran seg på verdensrankingen for kvinnelige 400-meterløpere.
Det er bare de beste løperne i verden som får invitasjon til stevnet i Budapest denne helgen. Det skal avvikles i år der det ikke er VM.
(©NTB)
