Connect with us

NTB

Togstreiken: 124 avganger innstilt mandag

124 avganger på totalt ni togstrekninger på Østlandet og Vestlandet er innstilt mandag som følge av lokførerstreiken. 124 avganger på totalt ni togstrekninger på Østlandet og Vestlandet er innstilt mandag som følge av lokførerstreiken.

Publisert

den

Norsk lokomotivførerforbund (NLF) og Vy ble ikke enige i meklingen. Fredag morgen gikk lokførerne ut i streik. Foto: Ørn E. Borgen / NTB

124 avganger på totalt ni togstrekninger på Østlandet og Vestlandet er innstilt mandag som følge av lokførerstreiken.

Innenriks: Det viser oversikten hos Vy.

Følgende avganger rammes mandag:

Østlandet

L1 Spikkestad–Lillestrøm: 39 avganger blir innstilt

Annonse

R13 Drammen–Dal: 13 avganger blir innstilt

R14 Asker–Kongsvinger: 12 avganger blir innstilt

R21 Stabekk–Moss: 2 avganger blir innstilt

RE10 Drammen–Lillehammer: 29 avganger blir innstilt

RE11 Skien–Eidsvoll: 2 avganger blir innstilt

Annonse

RE20 Oslo S–Halden/Göteborg: 14 avganger blir innstilt

Vestlandet:

L4 Bergen–Arna: 6 avganger blir innstilt

R40 Bergen–Voss/Myrdal: 7 avganger blir innstilt

Det skjer etter at 46 lokomotivførere gikk ut i streik fredag morgen etter brudd i meklingen mellom Norsk lokomotivførerforbund og Vy.

Annonse

111 avganger innstilles tirsdag, alle på Østlandet.

Vy anbefaler alle reisende om å sjekke reisesøket i Vy-appen eller på vy.no så lenge streiken pågår for oppdatert informasjon.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige