NTB
Flyalarm i Kyiv under Støres besøk
Samtidig som Jonas Gahr Støre (Ap) og andre nordiske og baltiske ledere besøker Kyiv, gikk flyalarmen i byen søndag kveld. Samtidig som Jonas Gahr Støre (Ap) og andre nordiske og baltiske ledere besøker Kyiv, gikk flyalarmen i byen søndag kveld.
Samtidig som Jonas Gahr Støre (Ap) og andre nordiske og baltiske ledere besøker Kyiv, gikk flyalarmen i byen søndag kveld.
Innenriks: Støre var i en middag da alarmen gikk, blant annet på hans egen mobiltelefon.
– Vi hadde et tilfluktsrom rett ved som vi var klare til å gå til, fortalte statsministeren senere på kvelden.
Årsaken til alarmen var imidlertid i utkanten av byen, og etter et kvarters tid var den over – uten at middagen ble avbrutt.
Støre sier han har opplevd lignende situasjoner også under tidligere besøk i Kyiv. Han kaller hendelsen en påminnelse om hva befolkningen i byen og de ansatte ved Norges ambassade lever med til daglig.
(©NTB)
