Lokalt
Håper på stort oppmøte til konsert i Auklandshamn
Arrangøren bak den kommende konserten i Auklandshamn, Inga Norunn Jacobsen håper på stort oppmøte til en uforglemmelig kveld i de tidligere verkstedlokalene på «Slippen» 15.august.
Kultur: Det som startet som en idé, har utviklet seg til et mulig kulturelt samlingspunkt for både fastboende og tilreisende til Auklandshamn.
Nå inviterer arrangøren publikum igjen til en ny kulturkveld på Slippen, og denne gangen gjentas suksessen med den folkekjære artisten Paul Hansen. Blant annet kjent som tidligere Vamp vokalist, Corona og Blest.
– Han blomstrer nå med solokarriere og presenterer sitt kommende soloalbum som slippes i september, og oppvarmingskonsert vil den nye artisten Silje Bie Helgesen stå for. Hun vil åpne kvelden med egen musikk. Hun har kunstnernavnet «Deah». Vi får også reiseskildring av Jostein Otto Waage, – om jordomseiling med Starsraad Lehmkuhl, sier Inga Norunn Jacobsen til Radio Haugaland.
For noen år siden kjøpte Jacobsen halvparten av de gamle lokalene ved verkstedet, av to av sine brødre. Bestefaren til Inga Norunn startet bedriften i 1905.
Konserten finner sted i det gamle verkstedet til Øklandsnes Slip og Motorverksted i Auklandshamn lørdag 15.august Klokken 19:00.
I følge arrangementet på Facebook vil blant annet de første låtene i kommende album til Paul Hansen bli fremført.
