Connect with us

NTB

Anne Hathaway spiller i fem filmer i 2026: – Ekstremt surrealistisk

Anne Hathaway har litt av et 2026, der hun både venter sitt tredje barn og skal slippe til sammen fem filmer. Anne Hathaway har litt av et 2026, der hun både venter sitt tredje barn og skal slippe til sammen fem filmer.

Publisert

den

Anne Hathaway på «The Odyssey»-premiere i New York. Foto: Evan Agostini/Invision/AP/ NTB

Anne Hathaway har litt av et 2026, der hun både venter sitt tredje barn og skal slippe til sammen fem filmer.

Utenriks: – Jeg er begeistret. Dette er veldig, veldig gøy. Det er ekstremt surrealistisk, sa Hathaway til People da hun var til stede under London-premieren på storfilmen «The Odyssey» i London nylig.

– Jeg er på et tidspunkt i livet og i karrieren der jeg vet at slike ting ikke skjer så ofte, og absolutt ikke varer evig, sier Anne Hathaway, som er 43 år gammel.

– Så jeg skal surfe på denne bølgen så lenge den varer, nyte å stå på brettet mitt, og når jeg faller i vannet – da er øyeblikket kommet, la hun til.

Anne Hathaways første film i 2026 var «Mother Mary», om et tidligere popikon. Den hadde kinopremiere i april. Deretter fulgte den mye omtalte «The Devil Wears Prada 2» i mai og helgens kinopremiere på «The Odyssey».

Annonse

Neste film ut til å ha premiere er «The End of Oak Street», som blir å se fra 14. august også i Norge. Det er en science fiction-film der tittelens stille forstadsgate blir transportert til et ukjent sted etter en mystisk kosmisk hendelse. Der spiller Hathaway mot Ewan McGregor, ifølge Filmweb.

En ny filmatisering av en Colleen Hoover-bok kommer 2. oktober, nemlig «Verity», der Hathaway spiller mot Dakota Johnson og Josh Hartnett.

I juni kunngjorde den travle skuespilleren at hun venter sitt tredje barn med ektemannen Adam Shulman. Fra før av har de sønnene Jonathan (10) og Jack (6).

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige