Connect with us

NTB

Kraftig rekkehusbrann i Krokstadelva

Det er full fyr i flere rekkehus i Krokstadelva i Drammen kommune. Eksplosjoner er hørt, og brannen har spredt seg til en nærliggende skog, opplyser Sørøst politidistrikt. Det er full fyr i flere rekkehus i Krokstadelva i Drammen kommune. Eksplosjoner er hørt, og brannen har spredt seg til en nærliggende skog, opplyser Sørøst politidistrikt.

Publisert

den

Brannen i et rekkehus ved Krokstadelva i Drammen kan ses på lang avstand. Foto: Hilde Klausen / NTB

Det er full fyr i flere rekkehus i Krokstadelva i Drammen kommune. Eksplosjoner er hørt, og brannen har spredt seg til en nærliggende skog, opplyser Sørøst politidistrikt.

Innenriks: Politiet la ut den første meldingen om brannen klokka 15.39 og skrev da at det var full overtenning i en av boenhetene.

– Brannvesenet har ikke kontroll, og brannen sprer seg ytterligere. Det høres eksplosjoner fra området, og vi ber publikum om å ikke trekke til området. Brannhelikopter er på vei, skriver operasjonsleder Lise Bjørnsund i politiloggen ti minutter senere.

Minst to rekker står i brann, sier innsatsleder i brannvesenet Inge Wergeland til Drammens Tidende. Videre forteller han at det er stor spredningsfare for flere rekkehus og til terrenget.

Brannen har allerede spredt seg til skogen i området, sier vaktleder Glenn Espen Kustner hos 110 sørøst til TV 2.

Annonse

– Vi har rekvirert to skogbrannhelikopter, opplyser Kustner.

Brannen har ført til kraftig røykutvikling. Røyksøylen fra brannen kan ses på lang avstand.

Politiet ønsker at beboere i området sikrer fri adkomst for brannvesenet, da de er på vei med flere brannbiler.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige