Connect with us

NTB

Oslo-politiet advarer mot fellesvisninger av VM-kampen i parker – kan bli stengt og anmeldt

Politiet i Oslo har fått opplysninger om privatpersoner som rigger opp til store visninger av VM-kampen på offentlige steder. De får en streng advarsel. Politiet i Oslo har fått opplysninger om privatpersoner som rigger opp til store visninger av VM-kampen på offentlige steder. De får en streng advarsel.

Publisert

den

Norske supportere feirer på slottsplassen og Karl Johans gate etter seier i åttedelsfinalen mellom Brasil og Norge under fotball-VM 2026. Foto: Javad Parsa / NTB

Politiet i Oslo har fått opplysninger om privatpersoner som rigger opp til store visninger av VM-kampen på offentlige steder. De får en streng advarsel.

Innenriks: – Slike arrangementer uten tilstrekkelige godkjennelser vil risikere å bli stengt, personer bortvist og utstyr tatt i beslag, skriver operasjonsleder Eirik Sannes i politiloggen.

Ifølge Sannes skal det være personer som planlegger å sette opp storskjermer og lydanlegg på offentlige steder og i parker, og han advarer om at personene bak disse arrangementene kan bli anmeldt.

Politiet venter store folkemengder og mye liv i hovedstaden i forbindelse med kvartfinalen mellom Norge og England.

Det er planlagt flere store arrangementer i Oslo av større aktører, som har fått tillatelse til å vise kampen. Fotballfesten har eksempelvis visning av kampen for rundt 20.000 tilskuere på Frogner stadion, og Oslo kommune har tillatelse til å vise kampen på Rådhusplassen.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige