NTB
Bad Bunny inntar Stockholm – over halvparten av publikum er fra utlandet
Fans fra hele verden har strømmet til Stockholm for å oppleve den puertorikanske stjernen Bad Bunny. Fans fra hele verden har strømmet til Stockholm for å oppleve den puertorikanske stjernen Bad Bunny.

Fans fra hele verden har strømmet til Stockholm for å oppleve den puertorikanske stjernen Bad Bunny.
Utenriks: Entusiastiske tilskuere har ladet opp i flere dager og samlet seg i en nærliggende park, der en fansone kalt «La plaza» er satt opp.
Rundt 100.000 billetter er solgt til de to konsertene, og mer enn halvparten av publikum antas å komme fra andre land, skriver Sveriges Radio. Bad Bunny er tidenes mest strømmede mannlige artist på Spotify.
Harry Pelzmann og datteren Vanessa reiste helt fra Østerrike og sto i kø utenfor arenaen fra klokka 8 om morgenen.
– Vi har ventet på dette i ett år siden vi kjøpte billettene. Vi elsker stemningen, dansen og den puertorikanske følelsen, sier Pelzmann, sier han til det svenske nyhetsbyrået TT.
23 år gamle Nathali Verdugo møtte opp innhyllet i et peruansk flagg.
– Han representerer alle spansktalende, sier Verdugo til TT.
(©NTB)
