Connect with us

NTB

Tysklands utenriksminister kommer til Norge

Tysklands utenriksminister Johann Wadephul skal til Bodø 13. og 14. juli for å møte utenriksminister Espen Barth Eide (Ap). Tysklands utenriksminister Johann Wadephul skal til Bodø 13. og 14. juli for å møte utenriksminister Espen Barth Eide (Ap).

Publisert

den

Tysklands utenriksminister Johann Wadephul. Foto: Eraldo Peres / AP / NTB

Tysklands utenriksminister Johann Wadephul skal til Bodø 13. og 14. juli for å møte utenriksminister Espen Barth Eide (Ap).

Ukraina: – Tyskland er en av Norges viktigste allierte og samarbeidspartnere i Europa. Når Europa nå tar større ansvar for egen sikkerhet, er det viktig at vi møtes mer og samarbeider tett, sier Eide i en pressemelding fra Utenriksdepartementet.

Tirsdag 14. juli skal ministrene besøke Forsvarets operative hovedkvarter (FOH) i Bodø.

Ministrene skal drøfte utviklingen i nordområdene, tettere romsamarbeid og videre oppfølging av Nato-toppmøtet. Situasjonen i Midtøsten og Russlands angrepskrig mot Ukraina vil også stå på agendaen.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige