Connect with us

NTB

NRK: Norges VM-kamp mot Brasil kan bli flyttet

Norges åttedelsfinale i fotball-VM mot Brasil søndag kveld kan komme til å gå én time senere enn oppsatt. Norges åttedelsfinale i fotball-VM mot Brasil søndag kveld kan komme til å gå én time senere enn oppsatt.

Publisert

den

Erling Braut Haaland og Norge kan få nytt kamptidspunkt. Foto: Fredrik Varfjell / NTB

Norges åttedelsfinale i fotball-VM mot Brasil søndag kveld kan komme til å gå én time senere enn oppsatt.

Sport: Flere medier melder om den mulige flyttingen fredag kveld.

Både ESPN i Brasil og NRK hevder å ha kilder at kampstart kan bli endret. Det er NRK som skal sende oppgjøret i New Jersey.

Kampen mot Brasil er oppsatt klokken 22, men kan nå bli skjøvet til klokken 23.

Til Nettavisen sier NFF at de så langt ikke har fått noe informasjon som tyder på at kampen kan bli flyttet på.

Annonse

Kollisjon?

I forkant av meldingene om en mulig endring for Norge, kom det fredag kveld informasjon om at uvær truer England åttedelsfinale mot Mexico. Det skal etter planen også spilles søndag mexicansk tid.

Kampstart mellom England og de mexicanske VM-vertene skal skal etter planen være 02.00 natt til mandag i Norge. Det tilsvarer klokken 18 lokal tid.

Den nye kamptidspunktet som vurderes er angivelig klokken 12 lokal tid, hvilket betyr 20 i Norge. I så fall starter kampen kun to timer før Norge skal i aksjon mot Brasil i New York.

Skulle det bli ekstraomganger i England-kampen, må dermed norske TV-seere velge hvilken kamp de vil følge.

Uvær

Det kan være denne mulige kollisjonen som gjør at Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) vurderer ny tid også for Norges møte Brasil.

Annonse

Ifølge lokale mexicanske medier, blant dem Claro Sports, som er sitert av nyhetsbyrået Reuters, flyttes kampstart i England-kampen som følge av fare for uvær.

Det internasjonale fotballforbundet har inntil videre ikke bekreftet opplysningene.

Mexicos kamp mot Ecuador tidligere denne uken ble utsatt på grunn av regn.

(©NTB)

Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige