Connect with us

NTB

Lørenskog-siktet er i Istanbul – varsler at han vil snakke med politiet

Forsvareren til mannen som er siktet i forbindelse med forsvinningen til Anne-Elisabeth Hagen, har møtt klienten i Istanbul. Siktede varsler at han vil snakke med politiet. Forsvareren til mannen som er siktet i forbindelse med forsvinningen til Anne-Elisabeth Hagen, har møtt klienten i Istanbul. Siktede varsler at han vil snakke med politiet.

Publisert

den

Hagia Sophia-moskeen i Istanbul. Foto: Jon Gambrell / AP / NTB

Forsvareren til mannen som er siktet i forbindelse med forsvinningen til Anne-Elisabeth Hagen, har møtt klienten i Istanbul. Siktede varsler at han vil snakke med politiet.

Innenriks: – Jeg har vært i Istanbul og møtt min klient. Medieomtalen av saken, og at han er identifisert i en rekke sosiale medier, gjør dette til en stor belastning for ham og hans familie, sier mannens forsvarer, advokat Victoria ­Holmen ved Elden Advokatfirma, til Dagbladet.

I slutten av mai ble det kjent at politiet har siktet en ny person i den uoppklarte forsvinningssaken. Mannen i 50-årene var blitt hemmelig etterforsket i en årrekke, ifølge forsvareren.

Han ønsket samtidig ikke å forklare seg for politiet. Men nå har han ombestemt seg, og forsvareren sier at han gjerne stiller til avhør i håp om at det kan bidra til en rask avklaring av saken.

– Jeg har derfor tatt kontakt med politiet og spurt om når man kan forvente en påtaleavgjørelse i saken, slik at min klient ikke skal ha denne saken hengende over seg, sier Holmen til Dagbladet.

Annonse

Forsvareren har tidligere uttalt at grunnlaget for denne siktelsen er at mannen, som svært mange andre, oppholdt seg i Lørenskog den aktuelle dagen 31. oktober 2018.

Det nærmer seg åtte år siden 68 år gamle Anne-Elisabeth Hagen forsvant fra sitt hjem i Lørenskog. Saken er fremdeles uoppklart, og Hagen har aldri blitt funnet.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige