Connect with us

Lokalt

Lokalt meglerkontor blir del av landsdekkende kjede

Publisert

den

Hugo Wee og Hege Stange. FOTO: Eiendomsmegler A

Etter 17 år som selvstendig aktør går Eiendomsmegler A i Haugesund inn i meglerkjeden EIE. Eierne Hege Stange og Hugo Wee sier økte krav i bransjen ligger bak beslutningen.

Eiendomsmegling: Hege Stange og Hugo Wee startet sitt eget meglerfirma etter at Notar-kjeden gikk konkurs i 2008. Det skriver Haugesunds Avis.

Siden den gang har de drevet uavhengig i Haugesund, først under navnet Tinn Eiendom og senere som Eiendomsmegler A.

Sa nei i ti år

Gjennom årene har flere større eiendomsmeglerkjeder forsøkt å få det lokale kontoret inn i sine rekker.

Ifølge Haugesunds Avis har Stange og Wee takket nei til gjentatte henvendelser, blant annet fra EIE Eiendomsmegling som tok kontakt første gang for ti år siden.

Annonse

Økte krav avgjorde

Nå mener eierne at tiden er inne for å bli del av en større organisasjon.

– Det sitter langt inne. Dette er livsverket vårt. Men det føles rett å gjøre det nå, sier Hege Stange til Haugesunds Avis.

Hun peker på at stadig flere krav og oppgaver gjør det krevende å håndtere alt internt i et mindre selskap.

Beholder lokalt eierskap

Fra denne uken skifter kontoret navn til EIE Eiendomsmegling.

Stange understreker overfor Haugesunds Avis at både eierskapet og de ansatte blir værende lokalt, selv om selskapet nå blir en del av en landsdekkende kjede.

Annonse

– Nå må vi bare få folk til å skjønne at vi er de samme folkene, selv om navnet er nytt, sier hun.

Blir del av kjede med 50 kontorer

EIE Eiendomsmegling har i dag over 50 kontorer rundt om i landet.

Kjeden har lenge ønsket å etablere seg på Haugalandet, og mener oppkjøpet styrker posisjonen på Sør-Vestlandet.

– Når vi går inn i nye områder, er det viktig for oss med sterke team som har god lokalkunnskap, sier Hedda Ulvness i EIE til Haugesunds Avis.

Annonse
Les mer
Annonse
Live
Neste
Spilles
Forrige