NTB
Iran-dramaet før VM: Troppen kommer til Mexico søndag
Irans VM-spillere venter fortsatt på godkjent visum til USA, men har nå siktet seg inn på å reise til Mexico lørdag. Irans VM-spillere venter fortsatt på godkjent visum til USA, men har nå siktet seg inn på å reise til Mexico lørdag.

Irans VM-spillere venter fortsatt på godkjent visum til USA, men har nå siktet seg inn på å reise til Mexico lørdag.
USAs: Det opplyser laget i en fersk melding, ifølge nyhetsbyrået AFP.
– Irans fotballandslag vil dra fra Antalya mot Tijuana klokken 15.20 (14.20 norsk tid) lørdag 6. juni, og planlagt ankomst i Mexico er klokken 01.30 (10.30 norsk tid) søndag 7. juni, opplyser Iran.
Nasjonens spillere har vært på treningsleir i tyrkiske Antalya siden 18. mai, og de venter fortsatt på visum til USA. De kommer til å ha base i Mexico, selv om de skal spille sine gruppekamper i USA.
USA, Mexico og Canada er arrangører av VM, som spilles fra 11. juni til 19. juli.
Iran er trukket i gruppe G sammen med New Zealand, Belgia og Egypt. De skal spille sin førte VM-kamp i Los Angeles 15. juni.
Det amerikanske militæret begynte sammen med Israel å bombe Iran 28. februar, noe som utløste krig. En midlertidig våpenhvile ble inngått 8. april.
Tidligere i uken uttalte den italienske fotballpresidenten Mehdi Taj at de forventer at spillerne vil få sine visum tirsdag eller onsdag, men det kommer ikke fram i den nye meldingen om dette er i boks.
USAs utenriksminister Marco Rubio sa tirsdag at iranere med bånd til Revolusjonsgarden ikke vil slippe inn med landets delegasjon til fotball-VM.
– Vi har ikke noe problem med å slippe inn Irans landslag og støtteapparat, men vi kommer ikke til å tillate at de tar med seg en haug med folk som vi vet ikke har noe å gjøre med idretten, men som har bånd til Revolusjonsgarden eller slike ting. Det kommer vi til å følge nøye med på, sa han i en høring i Representantenes hus.
Før avreisen til Mexico skal Iran spille en siste testkamp mot Mali.
(©NTB)
