Connect with us

NTB

Kronprinsen avventer VM-beslutning: – Vi får se litt på det

Kronprinsesse Mette-Marits sykdom gjør at kronprins Haakon venter med å ta en avgjørelse om han reiser til fotball-VM i USA. Kronprinsesse Mette-Marits sykdom gjør at kronprins Haakon venter med å ta en avgjørelse om han reiser til fotball-VM i USA.

Publisert

den

Kronprins Haakon er på besøk i Japan. Foto: Heiko Junge / NTB

Kronprinsesse Mette-Marits sykdom gjør at kronprins Haakon venter med å ta en avgjørelse om han reiser til fotball-VM i USA.

Sport: Kronprinsen snakket med pressen under sitt besøk i Japan onsdag. Tidligere denne uken ble det klart at tilstanden til kronprinsesse Mette-Marit har forverret seg, og onsdag kom prinsesse Ingrid Alexandra hjem fra sine studier i Australia for å være med moren.

Kongehuset har tidligere åpnet opp om en mulig VM-tur, men nå er det uklart om og eventuelt når det blir.

– Det er jo veldig gøy med fotball-VM. Så vi får se litt på det, for det er jo en balanse med kronprinsessens sykdom, om vi kan reise. Så vi får heller komme tilbake til det. Men at vi kommer til å følge med på fotball-VM, det er i hvert fall helt sikkert, sa kronprinsen til norsk presse i Japan onsdag.

I fjor høst var kronprins Haakon og prins Sverre Magnus på San Siro i Milano da Norge knuste Italia 4-1 og sikret VM-billetten.

Annonse

Fra før er det kjent at statsminister Jonas Gahr Støre (Ap) tar turen for å se Norges åpningskamp mot Irak i Boston-forstaden Foxborough 16. juni. Senegal og Frankrike er øvrige motstandere for Ståle Solbakkens landslag.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige