Connect with us

NTB

Zelenskyjs eks-stabssjef løslatt mot kausjon

Andrij Jermak, som i forrige uke ble pågrepet og siktet for korrupsjon, er løslatt mot kausjon, opplyser Ukrainas antikorrupsjonsbyrå. Andrij Jermak, som i forrige uke ble pågrepet og siktet for korrupsjon, er løslatt mot kausjon, opplyser Ukrainas antikorrupsjonsbyrå.

Publisert

den

Andrij Jermak, her fotografert under et fengslingsmøte i en domstol i Kyiv tirsdag forrige uke. Foto: Dan Basjakov / AP / NTB

Andrij Jermak, som i forrige uke ble pågrepet og siktet for korrupsjon, er løslatt mot kausjon, opplyser Ukrainas antikorrupsjonsbyrå.

Utenriks: Jermak er løslatt fra varetekt etter å ha betalt 140 millioner hryvnjas, i underkant av 30 millioner kroner, i kausjon, ifølge avisa Kyiv Independent.

Ifølge avisa er kausjonen finansiert av en rekke bidragsytere, deriblant Serhij Rebrov, tidligere landslagstrener for det ukrainske fotballandslaget.

Jermak ble pågrepet og siktet for hvitvasking i forrige uke.

Han har vært Zelenskyjs høyre hånd og en av Ukrainas mektigste menn, men trakk seg fra stillingen i november i fjor etter at ukrainske antikorrupsjonsmyndigheter samme dag ransaket boligen hans i forbindelse med en stor korrupsjonsskandale.

Annonse

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige