Connect with us

NTB

NHL-trener fikk stor bot etter medienekt – klubben mister draftvalg

Vegas Golden Knights snakket ikke med pressen etter å ha tatt seg til semifinale i NHL-sluttspillet. Det koster dyrt både for klubb og trener. Vegas Golden Knights snakket ikke med pressen etter å ha tatt seg til semifinale i NHL-sluttspillet. Det koster dyrt både for klubb og trener.

Publisert

den

Vegas Golden Knights-trener John Tortorella straffes. Foto: Mark Anderson / AP / NTB

Vegas Golden Knights snakket ikke med pressen etter å ha tatt seg til semifinale i NHL-sluttspillet. Det koster dyrt både for klubb og trener.

Sport: Vegas slo Anaheim Ducks 4-2 i best av sju-serien etter 5-1-seier torsdag. I etterkant ønsket ikke trener John Tortorella å stille opp på pressekonferansen, og journalister fikk heller ikke tilgang til garderoben i etterkant, slik det er vanlig.

Dermed har NHL sett seg nødt til å straffe klubben. I tillegg til at Tortorella bøtelegges med 100.00 dollar, går klubben glipp av muligheten til å delta i annen runde i NHL-draften til sommeren.

Det er et stort tap.

«Golden Knights er klar over dagens kunngjøring av NHL og har ingen kommentar utover det», skriver klubben.

Annonse

Straffen kan bli anket i løpet av neste uke.

Golden Knights møter Colorado Avalanche i semifinalen. I den andre semifinalen venter Carolina Hurricanes på om de skal møte enten Montreal Canadiens eller Buffalo Sabres. Canadiens leder der 3-2 før sjette kamp natt til søndag norsk tid.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige