Connect with us

NTB

Boost for Marokko før Norge-møte – slo Frankrike i dragkamp om stortalent

Ayyoub Bouaddi (18) har fått sitt forbundsbytte fra Frankrike til Marokko godkjent bare tre uker før VM-oppkjøringskampen mot Norge. Ayyoub Bouaddi (18) har fått sitt forbundsbytte fra Frankrike til Marokko godkjent bare tre uker før VM-oppkjøringskampen mot Norge.

Publisert

den

Ayyoub Bouaddi er aktuell for Marokkos VM-tropp etter å ha skiftet forbund fra Frankrike. Foto: Matthieu Mirville, File / AP / NTB

Ayyoub Bouaddi (18) har fått sitt forbundsbytte fra Frankrike til Marokko godkjent bare tre uker før VM-oppkjøringskampen mot Norge.

Sport: Bouaddi anses som et stort talent og har denne sesongen spilt nær alt for Lille i den franske toppdivisjonen. Han har til tross for sin unge alder allerede fått 95 kamper for klubben.

18-åringen er født i Frankrike og har representert nasjonen på ungdomslandslag, men nå har han valgt å ha sin seniorkarriere i Marokko. Forbundsskiftet ble godkjent av Det internasjonale fotballforbundet (Fifa) fredag.

Det er akkurat i tide til at Bouaddi kan bli uttatt til Marokkos VM-tropp og med det være med når Marokko skal møte Norge i oppkjøringskamp 7. juni.

Kampen spilles på hjemmebanen til MLS-laget New York Red Bulls og NWSL-laget Gotham FC. Den ligger i Harrison, New Jersey.

Annonse

Marokko har lenge hatt som strategi å hente spillere som har dobbelt statsborgerskap og tok seg til semifinale i Qatar-VM. Marokko skal i årets mesterskap møte Brasil, Haiti og Skottland i puljespillet.

Norge har Irak, Senegal og Frankrike i gruppen. Tidligere i mai har også Irak styrket seg ved å få endret forbundene til Ahmed Qasem og backen Dario Naamo. Qasem kommer fra Sverige, mens Naamo har tilhørt Finlands Fotballforbund.

(©NTB)

Live
Neste
Spilles
Forrige